rok 2015

PROSINEC

Jalovec, 8.12.2015

DEN PRO DĚTSKOU KNIHU  - listopad 2015                                                                                                                                                           Ve Vidči lovili perly, Nela Gerlová byla nejlepší

 
 
 
Web stránky Vidče - říjen 2015
 

Beseda v knihovně

V pátek 9.10. jsme se s mojí 4. třídou a s paní učitelkou Hladkou vypravili do knihovny. Zrovna pršelo a byla veliká zima, ale v knihovně bylo teplíčko. V rámci týdne knihoven a čtenářského maratonu jsme zkoušeli, kolik kapitol přečteme za 30 minut. Četl nám pan starosta, pak chvíli paní knihovnice, potom jsem četla kapitolu já a dokončila ji Adéla Bařinová. Četli jsme knížku Babička drsňačka od Davida Walliamse. Víte, kolik kapitol jsme přečetli? Bylo jich šest. Za odměnu jsme dostali bonbón.V knihovně se mi moc líbilo.

Elen Bukovjanová – 4.tř.       

 

 V pátek 9.10. jsme byli v knihovně, protože byl týden knihoven. Sešla se tam paní knihovnice Božena Zajícová, pan starosta Pavel Drda a naše čtvrtá třída s paní učitelkou Hladkou. Pan starosta nám četl knihu Babička drsňačka od Davida Walliamse. Byla to velká legrace. Kousek knihy četla také paní knihovnice. Pak se zeptala, kdo ze třídy by kousek přečetl. Za třídu četla Elen Bukovjanová  a já. Byl to maraton ve čtení. Zkoušeli jsme, koilik kapitol přečteme za 30minut. Moc se mi to líbilo a doufám, že do knihovny ještě někdy půjdeme.

Adéla Bařinová – 4.tř.

 

Prvňáci v knihovně 

V pátek 9. října 2015 byli prvňáčci pozváni paní knihovnicí Zajícovou do místní knihovny, aby se zúčastnili Čtenářského maratonu, který se konal v rámci Týdne knihoven. Čekalo je příjemné přkvapení, protože jim pohádkovou knížku Dráček Mráček přišla předčítat paní místostarostka Dudová. Dětem příjemně strávená  hodinka čtení a  povídání rychle uběhla a už se těší na další návštěvu knihovny. 

Moc děkujeme. Mgr. D. Plesníková a prvňáčci  

www.vidce.cz

 

ZÁŘÍ 2015

Po prázdninách opět v knihovny

 V pondělí 21. 9. 2015 se celá 2. třída vydala na besedu do naší knihovny. Tématem byly zásady slušného chování a tak si děti připomněly knížku O Neotesánkovi, kterou jsme si společně četli sice už v 1. třídě, ale některé zásady našim žáčkům stále nic neříkají.

A protože opakování je matka moudrosti, tak pevně věřím, že pozdravit, poprosit, poděkovat nebo neskákat lidem do řeči jim už půjde samo.

Jelikož jsou naši druháci už čtenáři, tak si na samý závěr většina z nich půjčila nějakou tu knížku

Mgr. Vlaďka Slámová, tř. uč. 2. tř.

www.vidce.cz