rok 2014

prosinec 2014

SOBOTNÍ ODPOLEDNE V KNIHOVNĚ

Každý z těch ,kdo zavítal poslední listopadovou sobotu do místní knihovny, mohl s námi  společně oslavit  Den pro dětskou knihu.                                              Přišli děti i dospělí, přijeli hosté z Rožnova pod Radhoštěm, přišla  také paní Dagmar Karasová.  Na koho ale nesmím hlavně zapomenout, kdo za námi přišel,no přece  na Birlibána , hrdinu knížky  spisovatele Eduarda Petišky. Loutkovou pohádku dětem zahrály mé bývalé kolegyně z Městské knihovny v Rožnově pod Radhoštěm, paní Ilona Kroupová a Renata Vinklerová.                                                               Po pohádce  pro děti začala malá výtvarná dílna.  Ty menší děti si mohli vyrobit kouzelného kapříka na okno nebo malou  lodičku, která  jim s nákladem cukroví a  bonbónů  mohla  přiblížit Vánoce.  Ty starší se podílely na výrobě skládané knihy – leporela, kterou vyzdobily vánočními a zimními motivy.  Výsledek jejich snažení si můžete prohlédnout  v knihovně .                                                             Každý z účastníků měl i možnost jako první si prohlédnout a případně i zakoupit  některou z vyřazených knih pro děti i dospělé.                                                   A jak to bývá zvykem na každé správné oslavě, nechybělo ani něco dobrého na zub v podobě lineckého cukroví. Určitě všem chutnalo, nezůstala ani jedna hvězdička.  Děti i dospělí vytvořili dokonalou předvánoční atmosféru, za kterou jim moc děkuji, a už se těším na příští Den pro dětskou knihu v roce 2015.  

To bylo malé ohlédnutí za listopadem a nyní ještě několik informací o prosinci.  V knihovně bude i nadále pokračovat Burza vyřazených knih (od 1,- do 5,- Kč). 

********                                                                                   

Všem zájemcům o služby knihovny oznamuji, že  v době vánočních a novoročních svátků bude knihovna  uzavřena. Na vaši návštěvu se budu opět těšit  od středy 7.ledna 2015.

Na závěr přijměte  ode mne a všech ostatních příznivců knihovny přání prožití pěkných a pohodových Vánoc, vyplněných  spoustou nezapomenutelných zážitků a splnění všech tajných přání  v novém roce 2015. 

 

Božena Zajícová

-------------------------------------------------------------------------------

listopad 2014

CO PŘINESE LISTOPAD DO KNIHOVNY

 

Někdo by mohl říci, že listopad nemá ruce, a že nic nového nosit nemůže. Ale ten, kdo   do knihovny zavítá, přece jen něco nového uvidí.Samozřejmě ho nejdříve uvítají knížky, přece jen jsme knihovna. Návštěvník pak může shlédnout  výstavu obrázků Adélky Bařinové a dětí z mateřské školy, kteří se zapojili do výtvarné soutěže : Můj Brouček-moje Beruška.                                                           V knihovně probíhají literární soutěže: pro mladší čtenáře soutěž Namáhej si hlavičku, ve které si mohou vyzkoušet své znalosti pohádkových a knižních hrdinů. Pro starší děti i nadále pokračuje soutěž O poklad strýca Juráša. Vyhodnocení a vyhlášení vítězů obou soutěží proběhne počátkem prosince.                                 A co ještě pro vás knihovna na listopad připravila?                                       Všechny zájemce zveme do knihovny  na  Den pro dětskou knihu, který proběhne v sobotu 29. 11. 2014  od 9 do 12 hodin.                                                       Na co se můžete vedle Burzy  vyřazených dětských knih těšit? Nechte se překvapit.

**********

Na závěr ještě jedna prosba.  Obracím se všechny čtenáře, kteří mají ještě doma vypůjčené knihy z cirkulačního souboru s modrým označením. Prosím o jejich urychlené navrácení, protože v úterý   25. listopadu proběhne výměna souboru, který byl v knihovně rok, za nový. Takže se zájemci mohou těšit na spoustu nových a zajímavých knih.

Božena Zajícová

----------------------------------------------------------------------------

říjen 2014

 

TÝDEN KNIHOVEN

6. – 12. 10. 2014

 

Akce v Místní knihovně ve Vidči

(středa 8. 10. a pátek 10. 10. 2014)

 

Čtenářská amnestie pro nepořádné čtenáře – možnost bezúplatně vrátit už dlouho   nevrácené knihy a časopisy

 

Registrace zdarma – nově přihlášení nebo obnoveni čtenáři v těchto dnech

 

Den otevřených dveří ve středu 8. října

Vyhlášení soutěží: - tradiční celoroční soutěže „O nejpilnějšího návštěvníka a čtenáře

                         -„Namaluj si svého  nebo vyrob si svého Broučka či Berušku“                                      (výtvarná soutěž pro nejmenší)

                         - Velká podzimní literární soutěž – „O poklad strýca Juráša“

Pro nejmenší: hraní, malování,povídání, čtení pohádek

Pro starší: soutěže, luštění, atd.